• ATELIER.jpg

• D-l Acsinte Ștefan – reprezentant Agenți Economici

Prof. înv. primar   Moga Manuela - secretar

MISIUNEA ȘCOLII

Școala Profesională Holboca are drept misiune dezvoltarea personală, socială și profesională a copiilor și tinerilor din învățământul preșcolar, primar, gimnazial și profesional din zonă.

Învățământul profesional de 3 ani, oferă o formare la standarde europene în domeniul Mecanic- Mecanic Auto și în domeniul Industrie alimentara- Brutar patiser, preparator produse făinoase, răspunzând cerințelor comunității locale. Unitatea noastră vizează dezvoltarea carierei, sporirea calității vieții și prosperitatea economică, promovând norme și idealuri ce vizează cultivarea respectului față de valori precum democrația, libertatea, adevărul și respectul față de instituții și semeni, dezvoltând instituția prin programe și parteneriate școlare județene, naționale și europene, asigurând dimensiunea europeană a educației oferite de școală, prin:

•  oferirea unui proces de instruire și educație de calitate, cu șanse egale pentru toți elevii, care să-i formeze atât pentru viață, pentru viitoarea carieră, cât și pentru învățarea pe tot parcursul vieții

• educarea complexă și echilibrată a elevilor noștri prin oferirea accesului complex la informație și transformarea mediată educațional a acestei informații în cunoaștere;

• trecerea învățării dincolo de zidurile clasei prin încorporarea de noi discipline și tehnologii complexe;

• împărtășirea ideilor și a cunoştinţelor cu comunitatea locală, cu alti elevi, profesori și părinţi din ţară și din lume.

Proiecte europene

Proiect Erasmus+ 2017-2019 Communication Is the Key